Tarihçemiz

15 Nisan 2016

Eras Grup Yatırım A.Ş bünyesinde bulunan şirketlerimizin kuruluş yılları faaliyet konuları şöyledir:

 
1987 – Eras İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş

1970 yılından itibaren Mustafa ERASLAN’ın inşaat işleri ile başlayan çalışmaları 1987 yılında şirketleşme ile sonuç vermiştir. O günden bu yana binlerce aile Eras imzalı konut ve işyeri sahibi olmuşlardır. Bu çalışmalarımızı genişleterek yurdumuzun 81 iline, hatta yurtdışına taşımayı planlamaktayız.

 
1994 – Eras Uz Basın Yayın

Kayserili hemşerilerimizi hem il sınırları içindeki hemde ülke haberleri hakkında bilgilendirmek için Erciyes TV adındaki televizyon kanalını devraldık.

 

1999 – Grand Eras Kayseri Oteli

İlk dört yıldızlı otel olarak Kayseri’de hizmete başlayan otelimiz, ilk günden itibaren Kayseri ve Türkiye turizmine katkıları ile şehir otelciliği ve prestij itibarıyla öncü olmuştur.

 

2000 – Eras Anıl Sigorta ve Aracılık Hizmetleri A.Ş

1997’den bu yana sigorta aracılık hizmetleriyle uğraşan  Holding’in nakit imkanlarından istifade edilerek gerek kendi işyerlerimizin, gerek işbirliği yaptığımız firmaların, gerekse müşterilerimizin sigorta hizmetlerini başarıyla yürütmek için kurulmuştur.

 

2002 – Eras Özel Eğitim Hizmetleri A.Ş

Yön. Kur. Bşk. Sn. Mustafa Eraslan’ın “gençler geleceğimizdir” diyerek çıktığı bu yolda, Kayseri ve civarındaki öğrencilerimizin dersane ihtiyaçlarını ciddi ve prensipli bir şekilde karşılamak üzere Eras Dershanesi kurulmuştur.

 

2002 – Eras Beton Proje ve Müşavirlik Hiz. Tic. A.Ş

Eras Beton, şirketlerimizin ve müşterilerimizin beton ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulmuş olup, zamanlamaları, ürün kalitesi ve güvenilir imajı ilede piyasadaki açığı büyük ölçüde kapatmıştır.

 

2003 –  Grand Eras Erciyes Oteli

Erciyes hayranlarının yorgunluklarını atacakları, konaklayacakları nezih bir ortam ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulmuştur. Yatırımcıların ve turizmcilerin dikkatini çeken bu dört yıldızlı otel, Erciyes’in incisi olmuştur.

 

2004 – Grand Eras Aksaray Oteli

Aksaray ilimizin Ihlara vadisini ve Aksaray’ın Kapadokya bölgesine olan yakınlığını da göz önünde tutan holdingimiz bu büyüleyici bölgeye yatırım yapmak için kolları sıvamış ve Grand Eras Aksaray Otelini inşa etmiştir.

 

2005 – Eras Madencilik Metalurji ve Endüstri San. Tic. A.Ş

Kendi üretimimiz olan TSE belgeli Agrega, hem firmamızın hemde sektördeki firmaların mıcır ihtiyacına büyük oranda karşılık vermektedir.

 

2007 – Eras Boya San. Tic. A.Ş

Eras boya 2008 yılında Kayseri Organize Sanayi Bölgesindeki sektördeki en genç firma olarak, son teknoloji ile donatılmış tesisinde bir çok sektöre uygun boya üretimine başlamıştır.

 

2008 – Eras Koleji

Eras Eğitim Kurumlarında ana sınıfından itibaren düşünen, konuşan, sorgulayan, milli değerlere sahip, sanatsal ve kültürel yetenekleri gelişmiş, öğrenmeyi seven, sevilen başarılı bir nesil yetiştirmek üzere 2008 eğitim – öğretim yılında faaliyete başlamıştır.

 

2008 – Eras Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu

Kayseri’deki üniversite öğrencilerinin huzurlu, temiz ve güvenli bir şekilde kalacakları nezih bir ortam ihtiyacını karşılamak üzere Kayseri’nin en lüks yüksek öğrenim yurtlarından biri olarak hizmete sunulmuştur.

 

2010 – Eras Mobilya

Eras boya fabrika sahasına kurulan Eras Mobilya, panel kapı, mutfak ve banyo mobilyası üretiminde bulunmaktadır. Mobilya üretimi ile şirketimizin adı Eras Boya Mobilya San. ve Tic. A.Ş olmuştur.